Anodowanie

Anodic wykonuje usługę precyzyjnego anodownia aluminium wg normy PN-EN ISO 7599:2010*, gwarantując przy tym wysoką jakość wytwarzanych powłok tlenkowych na elementach aluminiowych małej i średniej wielkości.
Wymiar maksymalnych elementów to (dł/szr/wys): 1200 x 800 x 600 mm.

Nasza firma wykonuje powłoki tlenkowe w klasie od AA5 do AA25 w zależności od przyszego zastosowania elementu. Anodowe powłoki tlenkowe są klasyfikowane według minimalnej dopuszczalnej wartości grubości w mikrometrach. * Firma Anodic jest firmą pośredniczącą.

Barwienie

Anodownia Anodic wykonuje także utlenianie aluminium z anodową powłoką tlenkową barwioną metodą adsorpcji barwinków w porowatą strukturę powłoki.

Oferowane kolory barwników:

 • czarny
 • czerwony: jasny/ciemny
 • niebieski: jasny/ciemny
 • turkusowy
 • złoty
 • pomarańczowy
Więcej zdjęć z realizaowanych prac wykonanych przez Anodic znajdują Państwo TUTAJ.

Polerowanie

Polerowanie to obróbka wykańczająca, która ma na celu uzyskanie żądanej gładkości i połysku powierzchni przedmiotu polerowanego wykonanego z aluminium. Wykonujemy usługę polerowania chemicznego oraz mechanicznego.

Szkiełkowanie

Szkiełkowanie to proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu odpowiedniej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza. Efekt szkiełkowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość, a także nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień.

Czas realizacji

Średni czas realizacji zamówienia wynosi około 72 godziny. Czas ten podany dla maksymalnie 100 elementów lub 100 dm2 powierzchni anodowanej. W przypadku większej ilości elementów, dokładny czas realizacji zamówienia zostanie określony po wcześniejszej rozmowie telefonicznej. Ze strony firmy pragniemy zadeklarować, iż dołożymy wszelkiej staranności, aby czas realizacji był jak najkrótszy.

W przypadku zacieśnionej współpracy z firmą Anodic, możliwe jest, aby czasy obróbki powierzchniowej zmniejszyły się do 24 h lub mniej.

F.A.Q.

 • Czy powłoka zmienia wymiary elementu?
  Tak. Powłoka tlenkowa zmienia wymiary elementów o około 2-20 mikometrów w zależności od osiągniętej grubości powłoki. Jeśli Państwa element posiada otwory tolerowane, proszę poinformować nas o tym.
 • Jaka jest zalecana grubość powłoki?
  Zalecana grubość powłoki tlenkowe na elementy do zastosowań wewnętrznych to około 5 mikometrów, do zastosowań zewnętrznych 10-15 mikometrów. W celu zabarwienia elementów, grubość powłoki powinna wynosić 20-25 mikometrów.
 • Od czego zależy powłoka tlenkowa?
  Powłoka tlenkowa zależy głównie od materiału: rodzaju stopu, struktury, obróbki mechanicznej elementu czy zastosowanej obróbki cieplnej. To wszystko decyduje o jakości oraz wyglądzie powłoki tlenkowej.
 • O czym należy pamiętać przed anodowaniem?
  Należy pamiętać, że powłoka anodowa podkreśla wszystkie niedoskonałości materiału: rysy będą bardziej widoczne, niejednorodna obróbka strumieniowo - ścierna przyczyni się do powstania plam a szlifowanie, toczenie, frezowanie pozostawią ślady obróbki. Dodatkowo należy pamiętać, że powłoka tlenkowa narasta na element zmieniając nieznacznie jego wymiary.

Facebookbiuro@anodic.plul. Ehrenberga 36a • 31-309 Kraków+48 692 059 555